Sobota, 30 Maj 2020 r. ,   Ferdynanda, Feliksa

Eleganckie płytki w stylu hiszpańskim

   0
Wszyscy wiemy doskonale, że odpowiednio dobrane płytki na ścianie mogą całkiem odmienić dane wnętrze. Warto choćby z tego względu poszukać eleganckich płytek o oryginalnym wzornictwie. Ciekawym trendem, który powoli zyskuje na znaczeniu są piękne płytki w stylu hiszpańskim. Płytki w styku hiszpańskim już na pierwszy rzut oka przyciągają uwagę swoją nietypową kolorystyką i oryginalnym wzornictwem. To rozwiązanie, które ma coraz więcej zwolenników. Jeśli znudziły Ci się klasyczne, jednokolorowe płytki, zdecydowanie powinieneś wziąć pod uwagę piękne płytki w stylu hiszpańskim. 

Płytki w stylu hiszpańskim - coraz popularniejszy trend

Nie da się zaprzeczyć, że eleganckie płytki hiszpańskie z wysokiej jakości ceramiki to trend, który cieszy się coraz większym uznaniem na rynku. Płytki hiszpańskie są bardzo dekoracyjne. Jednak to bynajmniej nie koniec ich zalet. Nie powinniśmy zapominać i o tym, że płytki tego typy wytwarzane są z wysokiej jakości gliny, co przekłada się na ich więcej niż zadowalającą trwałość. Ta wysoka trwałość wynika w dużym stopniu również i z faktu, że przy produkcji tych pięknych, wzorzystych płytek ceramicznych, wykorzystuje się nowoczesne procesy technologiczne. 
To, że płytki w stylu hiszpańskim są tak popularne, można łatwo wytłumaczyć. Przede wszystkim są one na tyle dekoracyjne, że jak najbardziej nadają się do tworzenia dekoracyjnych motywów na ścianach. Z drugiej strony jednak są na tyle eleganckie, że można je położyć także i na większych powierzchniach, w tym także na całej ścianie. 

Czym charakteryzują się kafle hiszpańskie?

Cechą charakterystyczną modnych kafli w hiszpańskim stylu są ich ciekawe, różnokolorowe wzory. Każda linia płytek prezentuje się niepowtarzalnie. Na płytkach tego typu widoczne są bardzo różne motywy dekoracyjne, które zwykle utrzymane są w charakterystycznych geometrycznych kształtach. Jeśli natomiast chodzi o kolorystykę płytek hiszpańskich, to często stosowane są takie barwy, jak: czerwień, czerń, butelkowa zieleń, granat. Warto w tym miejscu podkreślić jednak, że chociaż płytki hiszpańskie same w sobie są tak interesujące pod względem estetycznym, mają być niejako barwnym tłem dla innych elementów wyposażenia. 
Jeśli chodzi o płytki hiszpańskie, można zdecydować się zarówno na kafle szkliwione, jak i na nieszkliwione. Ten pierwszy wariant jest bardziej efektowny, jednak tego typu płytki są śliskie. Nie nadają się w związku z tym na podłogę. 

Z czym zestawiać kafle hiszpańskie?

Ze względu na fakt, że płytki w tylu hiszpańskim same w sobie są dość ozdobne, doskonale wyglądają jako przeciwwaga klasycznych białych, szarych, granatowych, czarnych itd. płytek. Z kafli hiszpańskich można tworzyć eleganckie mozaiki, kafle te będą wyglądać pięknie zarówno w łazience, jak i w kuchni. 
Ze względu na fakt, że płytki hiszpańskie ozdobione są motywami granatowymi, czerwonymi lub butelkowo zielonymi, będą stanowić ciekawe dopełnienie drewnianej podłogi lub meble z naturalnego drewna. Tego rodzaju aranżacje nie należą do rzadkości także w tradycyjnych hiszpańskich wnętrzach. Jeśli planujesz urządzić salon lub kuchnię w stylu rustykalnym, klasyczne płytki hiszpańskie będą znakomitym pomysłem. Generalnie dobrym pomysłem jest zestawienia płytek w tym interesującym stylu z klasycznymi dodatkami hiszpańskimi. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze płytek w stylu hiszpańskim?

Nie tylko sama estetyka płytek jest istotna. Pamiętaj, że przy zakupie należy określić potrzebną ilość materiału okładzinowego. Dobrze byłoby dołożyć ok. 20% materiału więcej, aby nie było potrzeby dokupywać płytek. Zawsze kupujemy płytki ceramiczne z zapasem!
Przy zakupie płytek ceramicznych w stylu hiszpańskim trzeba wziąć pod uwagę nie tylko ich wygląd, ale także i walory praktyczne. Jeśli szukasz płytek podłogowych, zdecyduj się na kafle o stosunkowo wysokiej klasie antypoślizgowości (R). Zwróć uwagę także na nasiąkliwość płytek. To bardzo ważne, zwłaszcza, jeśli chcesz położyć płytki w łazience, gdzie panuje duża wilgotności. Zaleca się wybór płytek łazienkowych, których nasiąkliwość nie przekracza 3%.


Naturalnym jest że skoro człowiek doczekał się momentu w którym wreszcie posiada swoje cztery kąty chce je urządzić według siebie. Jeśli jest to pierwsze mieszkanie czy dom, jest duże prawdopodobieństwo że urządzać se je będzie od samych podstaw. Dla wielu osób jest to frajda...

Nierzadko stajemy przed koniecznością pomalowania w mieszkaniu jakiegoś detalu drewnianego czy też metalowego. Często, posiadając ogród, działkę czy nawet zwykły balkon musimy zabezpieczyć przed czynnikami atmosferycznymi wykonane z drewna elementy wyposażenia. Jak to zrobić w sposób...
Badania coraz wyraźniej pokazują, że jest to technologia przyszłości. Naprawdę zatem warto skontaktować się z naszą firmą. Podmiot Wiązar Polska to wieloletnie doświadczenie w ramach tej konkretnej branży. Co jeszcze warto wiedzieć na nasz temat? W swojej pracy korzystamy tak na...Badania coraz wyraźniej pokazują, że jest to technologia przyszłości. Naprawdę zatem warto skontaktować się z naszą firmą. Podmiot Wiązar...
Meble w każdej możliwej formie są a przynajmniej powinny być najważniejszą częścią wyposażenia naszego domu, o którą należy dbać z...
Kolor jest ważnym aspektem w projektowaniu kuchni, gdyż wpływa na nasz nastrój. Na przykład, badania wykazały, że kolor czerwony przyspiesza...