Czwartek, 02 Luty 2023 r. ,   Marii, Mirosławy

Eleganckie płytki w stylu hiszpańskim

   4
Wszyscy wiemy doskonale, że odpowiednio dobrane płytki na ścianie mogą całkiem odmienić dane wnętrze. Warto choćby z tego względu poszukać eleganckich płytek o oryginalnym wzornictwie. Ciekawym trendem, który powoli zyskuje na znaczeniu są piękne płytki w stylu hiszpańskim. Płytki w styku hiszpańskim już na pierwszy rzut oka przyciągają uwagę swoją nietypową kolorystyką i oryginalnym wzornictwem. To rozwiązanie, które ma coraz więcej zwolenników. Jeśli znudziły Ci się klasyczne, jednokolorowe płytki, zdecydowanie powinieneś wziąć pod uwagę piękne płytki w stylu hiszpańskim. 

Płytki w stylu hiszpańskim - coraz popularniejszy trend

Nie da się zaprzeczyć, że eleganckie płytki hiszpańskie z wysokiej jakości ceramiki to trend, który cieszy się coraz większym uznaniem na rynku. Płytki hiszpańskie są bardzo dekoracyjne. Jednak to bynajmniej nie koniec ich zalet. Nie powinniśmy zapominać i o tym, że płytki tego typy wytwarzane są z wysokiej jakości gliny, co przekłada się na ich więcej niż zadowalającą trwałość. Ta wysoka trwałość wynika w dużym stopniu również i z faktu, że przy produkcji tych pięknych, wzorzystych płytek ceramicznych, wykorzystuje się nowoczesne procesy technologiczne. 
To, że płytki w stylu hiszpańskim są tak popularne, można łatwo wytłumaczyć. Przede wszystkim są one na tyle dekoracyjne, że jak najbardziej nadają się do tworzenia dekoracyjnych motywów na ścianach. Z drugiej strony jednak są na tyle eleganckie, że można je położyć także i na większych powierzchniach, w tym także na całej ścianie. 

Czym charakteryzują się kafle hiszpańskie?

Cechą charakterystyczną modnych kafli w hiszpańskim stylu są ich ciekawe, różnokolorowe wzory. Każda linia płytek prezentuje się niepowtarzalnie. Na płytkach tego typu widoczne są bardzo różne motywy dekoracyjne, które zwykle utrzymane są w charakterystycznych geometrycznych kształtach. Jeśli natomiast chodzi o kolorystykę płytek hiszpańskich, to często stosowane są takie barwy, jak: czerwień, czerń, butelkowa zieleń, granat. Warto w tym miejscu podkreślić jednak, że chociaż płytki hiszpańskie same w sobie są tak interesujące pod względem estetycznym, mają być niejako barwnym tłem dla innych elementów wyposażenia. 
Jeśli chodzi o płytki hiszpańskie, można zdecydować się zarówno na kafle szkliwione, jak i na nieszkliwione. Ten pierwszy wariant jest bardziej efektowny, jednak tego typu płytki są śliskie. Nie nadają się w związku z tym na podłogę. 

Z czym zestawiać kafle hiszpańskie?

Ze względu na fakt, że płytki w tylu hiszpańskim same w sobie są dość ozdobne, doskonale wyglądają jako przeciwwaga klasycznych białych, szarych, granatowych, czarnych itd. płytek. Z kafli hiszpańskich można tworzyć eleganckie mozaiki, kafle te będą wyglądać pięknie zarówno w łazience, jak i w kuchni. 
Ze względu na fakt, że płytki hiszpańskie ozdobione są motywami granatowymi, czerwonymi lub butelkowo zielonymi, będą stanowić ciekawe dopełnienie drewnianej podłogi lub meble z naturalnego drewna. Tego rodzaju aranżacje nie należą do rzadkości także w tradycyjnych hiszpańskich wnętrzach. Jeśli planujesz urządzić salon lub kuchnię w stylu rustykalnym, klasyczne płytki hiszpańskie będą znakomitym pomysłem. Generalnie dobrym pomysłem jest zestawienia płytek w tym interesującym stylu z klasycznymi dodatkami hiszpańskimi. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze płytek w stylu hiszpańskim?

Nie tylko sama estetyka płytek jest istotna. Pamiętaj, że przy zakupie należy określić potrzebną ilość materiału okładzinowego. Dobrze byłoby dołożyć ok. 20% materiału więcej, aby nie było potrzeby dokupywać płytek. Zawsze kupujemy płytki ceramiczne z zapasem!
Przy zakupie płytek ceramicznych w stylu hiszpańskim trzeba wziąć pod uwagę nie tylko ich wygląd, ale także i walory praktyczne. Jeśli szukasz płytek podłogowych, zdecyduj się na kafle o stosunkowo wysokiej klasie antypoślizgowości (R). Zwróć uwagę także na nasiąkliwość płytek. To bardzo ważne, zwłaszcza, jeśli chcesz położyć płytki w łazience, gdzie panuje duża wilgotności. Zaleca się wybór płytek łazienkowych, których nasiąkliwość nie przekracza 3%.


Nasze mieszkanie zazwyczaj funkcjonuje jako nasz bezpieczny azyl. Nieważne czy małe czy przestronne- powinniśmy czuć się w nim komfortowo i z chęcią wracać do niego po wyczerpującym dniu pracy czy nauki. Jednak często coś nas drażni i niepokoi właśnie tuż po przekroczeniu progu...

Jeśli chcecie Państwo ubezpieczyć swój dom, mieszkanie lub samochód zapraszamy do skorzystania z oferty Multiagencji Ubezpieczeniowej Optima znajdującej się we Wrocławiu. Jesteśmy agencja ubezpieczeniową z prawie 10-letnim doświadczeniem w branży i świadczymy usługi związane z...
Zapraszamy bardzo serdecznie do zapoznania się z ofertą naszej firmy, która zajmuje się dostarczaniem wysokiej jakości systemów pompowych i dozujących. Dysponujemy bardzo szeroką ofertą, która obejmuje bardzo wiele różnych rodzajów pomp, wśród których znajdują się pompy dozujące...Liquid Technologies to firma specjalizująca się w produkcji i dystrybucji środków przeznaczonych do czyszczenia wentylacji i klimatyzacji....
Zapraszamy bardzo serdecznie do zapoznania się z ofertą naszej firmy, która zajmuje się dostarczaniem wysokiej jakości systemów pompowych i...
Auto GTA to firma specjalizująca się skupem samochodów. Przedsiębiorstwo istnieje na rynku od 2008 roku, posiada solidne doświadczenie, przez co...